Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Toruń

Zmiany w regulaminie Juniora PZŁ!

W związku z potrzebą upowszechniania strzelectwa wśród młodzieży Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego wystąpił z rekomendacją do Naczelnej Rady Łowieckiej o zmianę regulaminu legitymacji Juniora PZŁ. Nowy regulamin pozwala uzyskać legitymację Juniora PZŁ przez osoby, których rodzic lub opiekun prawny nie jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego.

Dzięki tej inicjatywie będziemy mieć więcej Juniorów, będziemy dalej rozpowszechniać strzelectwo myśliwskie, a w przyszłości będziemy mieć na prawdę dobrych myśliwych

-mówi Ewa Kraska, członkini Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego.

Nowy regulamin został przyjęty przez Naczelną Radę Łowiecką na posiedzeniu 29 września br. Dostępny jest w zakładce Strzelectwo – Junior PZŁ.  Tam też znajduje się nowy wniosek o wydanie Legitymacji Juniora PZŁ oraz pełnomocnictwo dla wprowadzającego.

Zobacz relację z I Pucharu Juniora PZŁ:

Młodzi strzelcy PZSS z sukcesami

Partnerem projektu Junior PZŁ jest Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Jego podopieczni odnieśli sukces na trwających właśnie Mistrzostwach Świata w Kairze.

Tomasz Bartnik zdobył wicemistrzostwo świata w karabinie na 50 metrów z trzech postaw. To olimpijska konkurencja, więc jednocześnie wywalczył olimpijską kwalifikację dla polskich strzelców. A to coraz bardziej wzmaga apetyt na medale z nadchodzących igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Teraz jest radość i chęć dalszej walki, ale w szerszej perspektywie ta kwalifikacja oznacza przede wszystkim spokój. Mogę już zacząć przygotowania pod Paryż, startując oczywiście w najważniejszych imprezach nadchodzącego sezonu czyli na przykład w  Mistrzostwach Świata i Europy. Ale nie muszę już wyjeżdżać na każdy puchar świata, gdzie trwa walka o miejsce w rankingu światowym i jednocześnie o olimpijskie kwalifikacje. To pozwoli złapać trochę oddechu i przygotować się do najważniejszego dla mnie startu.

– zaznacza Bartnik.

Do finału karabinu w trzech postawach dostało się dwóch polskich zawodników. Maciej Kowalewicz, młody i dobrze zapowiadający się zawodnik Gwardii Olsztyn zdobył ostatecznie 6 miejsce.

To mój pierwszy finał mistrzostw świata i do tego bardzo udany. W finale strzelało mi się bardzo dobrze, jednak w postawie stojącej popełniłem błąd. Ale i tak 6 miejsce to wspaniały wynik.

– komentuje strzelec.

Dla młodego zawodnika to ogromny sukces. Za nami finał pełen emocji, z którymi lepiej poradził sobie jednak Tomek Bartnik zdobywając tytuł wicemistrza świata. Ale generalnie jestem zadowolony z obu zawodników.

– ocenia trener Paweł Pietruk.

Na Mistrzostwach Świata w Kairze kilka dni temu kwalifikację olimpijską dla Polski zdobyła również Julia Piotrowska (Śląsk Wrocław). Ma ją również Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz), wywalczoną we Wrocławiu w strzelaniu z pistoletu sportowego na 25 metrów w czasie wrześniowych Mistrzostw Europy.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱