Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

„BIEGLI ZE ŚW. HUBERTEM”

W dniu 22 października 2022 r. – myśliwi i diany uczestniczyły w XIII Biegu Św. Huberta w Tucholi. W imprezie wystartowali też leśnicy i przeważająca większość niezwiązana z łowiectwem i lasami.

Jesienna Tuchola przywitała uczestników biegu niesprzyjającymi warunkami… Jednak w trakcie biegu i Nordic Walking pogoda sprzyjała zawodnikom – tym razem Patron był łaskawy… Jednak ważniejsza od pogody była cudowna atmosfera zawodów, którą stworzyli biegacze wraz z kijkarzami. W takich kameralnych imprezach i po 13 latach biegowego Hubertusa, większość uczestników doskonale się zna, co sprawia, że od samego przyjazdu, przez wszystkie wspólnie spędzone godziny, czujemy się jakbyśmy byli jedną, wielką, i co najważniejsze, szanującą się biegową rodziną.

Przez te lata, organizatorom zawodów, udało się zadbać o komfort biegaczy, którzy finiszując we wnętrzu hali widowiskowo-sportowej, wpadają w ręce wolontariuszy w zielonych mundurach, czyli uczniów Technikum Leśnego w Tucholi.

Kolejny już raz myśliwi walczyli o trofea sportowe ufundowane przez Polski Związek Łowiecki. Dla każdego wspaniały odlewany medal, który jest pamiątką, jak również legitymacją, nowej formy świętowania Dnia Św. Huberta.

W Mistrzostwach Myśliwych w biegu przełajowym na 15 km, zwycięzcą został Rafał Szwarc z Tucholi, drugie miejsce zajął Dawid Janus ze Świecia n/Wisłą (ufundowany puchar i nagrodę odebrała małżonka Kol. Dawida), a trzecim był Marek Śliwa z Krąplewic. Tym razem całe podium przypadło zawodnikom reprezentującym łowiectwo bydgoskie.

Najlepszą Dianą w biegu przełajowym na 15 km okazała się Anna Zglińska z Unisławia Pomorskiego (ZO PZŁ w Toruniu), drugie miejsce zajęła Marta Baranowska z Wyszkowa (ZO PZŁ w Ostrołęce), a trzecie Barbara Otworowska z Piły (ZO PZŁ w Pile).

W Nordic Walking na dystansie 10 km, najlepszym wśród myśliwych (drugi w open) był Franciszek Trzciński z Chełmna (ZO PZŁ w Toruniu), drugie miejsce zajął Eugeniusz Trzciński, a trzeci był Hubert Trzebiński – obaj reprezentujący łowiectwo bydgoskie.

Myśliwi z okręgu bydgoskiego są niezastąpionymi partnerami, którzy wzięli na siebie ciężar organizacji Mistrzostw Myśliwych (Dian), zarówno w kategorii biegu jak i Nordic Walking. To było, kolejny już raz, naprawdę sportowe święto. Była to kapitalna promocja łowiectwa.

XIII biegowy Hubertus Tucholski przeszedł do historii. Już za rok będzie kolejna czternasta impreza biegowa. Tuchola czeka na wszystkich w październiku 2023 roku.

Przyjeżdżajcie!  Las Was powita, a ludzie ugoszczą.

 

E.T.

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp