Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Toruń

MYŚLIWI W XII BIEGU ŚW. HUBERTA

W dniu 23 października 2021 r. – myśliwi uczestniczyli w XII biegu św. Huberta w Tucholi. W imprezie wystartowali też leśnicy i przeważająca większość niezwiązana z łowiectwem i lasami.

Jesienna Tuchola przywitała uczestników biegu niesprzyjającymi warunkami… Przelotne opady deszczu, silne powiewy wiatru, niska temperatura zewnętrzna… Tym razem Patron nie był łaskawy dla uczestników biegu i Nordic Walking… Jednak ważniejsza od pogody była cudowna atmosfera zawodów, którą stworzyli biegacze wraz z kijkarzami. W takich kameralnych imprezach i po 12 latach biegowego Hubertusa, większość uczestników doskonale się zna, co sprawia, że od samego przyjazdu, przez wszystkie wspólnie spędzone godziny, czujemy się jakbyśmy byli jedną, wielką, i co najważniejsze, szanującą się biegową rodziną.

Przez te lata, organizatorom zawodów, udało się zadbać o komfort biegaczy, którzy finiszując we wnętrzu hali widowiskowo-sportowej, wpadają w ręce wolontariuszy w zielonych mundurach, czyli uczniów Technikum Leśnego w Tucholi.

Kolejny już raz myśliwi walczyli o trofea sportowe ufundowane przez Polski Związek Łowiecki. Dla każdego wspaniały odlewany medal, który jest pamiątką, jak również legitymacją, nowej formy świętowania Dnia Św. Huberta.

W VIII Mistrzostwach Myśliwych w biegu przełajowym na 15 km, zwycięzcą został Dawid Janus ze Świecia n/Wisłą, drugie miejsce zajął Marek Śliwa z Krąplewic (obaj ZO PZŁ w Bydgoszczy), a trzecie Bartosz Dyliński ze Strzelec Krajeńskich (ZO PZŁ w Gorzowie Wielkopolskim).

Najlepszą Dianą w biegu przełajowym na 15 km okazała się Alicja Krawczyk z Lipnicy (ZO PZŁ Słupsk), drugie miejsce zajęła Anna Zglińska z Unisławia Pomorskiego (ZO PZŁ Toruń), a trzecie Katarzyna Tyma (ZO PZŁ w Bydgoszczy).

W Nordic Walking na dystansie 10 km, najlepszym wśród myśliwych był Franciszek Trzciński z Chełmna (ZO PZŁ w Toruniu), drugie miejsce zajął Eugeniusz Trzciński, a trzeci był Hubert Trzebiński – obaj reprezentujący łowiectwo bydgoskie.

Myśliwi z okręgu bydgoskiego są niezastąpionymi partnerami, którzy wzięli na siebie ciężar organizacji od 8 lat Mistrzostw Myśliwych (Dian), zarówno w kategorii biegu jak i Nordic Walking. To było, kolejny już raz, naprawdę sportowe święto. Była to kapitalna promocja łowiectwa. Serdecznie dziękujemy za ten wspaniały sobotni dzień. Dziękujemy za przyjazd do Tucholi i za tę świetną atmosferę. 

XII biegowy Hubertus Tucholski przeszedł do historii. Już za rok będzie kolejna trzynasta impreza biegowa. Tuchola czeka na wszystkich w październiku 2022 roku. 

Przyjeżdżajcie!  Las Was powita, a ludzie ugoszczą.

E.T.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp