SPORTOWIEC ROKU 2019

SPORTOWIEC ROKU 2019

W dniu 8 stycznia 2020 r. podczas sportowej gali Gazety Pomorskiej, Expressu Bydgoskiego i Nowości Toruńskich w bydgoskim Hotelu City, ogłoszono wyniki plebiscytu na Sportowca Roku 2019. Patronat honorowy nad plebiscytem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Największą popularnością wśród kibiców cieszył się Michał Karpik, który zwyciężył w dwóch kategoriach, sportowiec roku z Torunia oraz sportowiec woj. Kujawsko-Pomorskiego.

Michał uzyskał następujące wyniki: Sportowiec z Torunia 2858 głosów Sportowiec woj. Kujawsko-Pomorskiego 3212 głosów

Pełna relacja z gali na łamach Gazety Pomorskiej…

Diamentowy Mistrz !

Czekaliśmy długo… jednak w końcu strzelectwo naszego okręgu po wielu latach doczekało się chwili, gdzie na czele rankingu najlepszych strzelców w wieloboju stanął myśliwy z naszego okręgu, znany wielu, nasz kolega Michał Karpik. Michał jest członkiem koła Łowieckiego „Ostoja” w Mierzynku. Pochodzi z rodziny, gdzie tradycja łowiecka, myślistwo, były i są codziennością. Nasz dzisiejszy mistrz to syn znanego w Toruńskiej Organizacji Łowieckiej Kolegi Grzegorza Karpika, obecnego członka Naczelnej Rady Łowieckiej. Jest oczywiste, że młody mężczyzna dorastający w domu wypełnionym ideami wyrastającymi z wiekowej tradycji łowieckiej, już jako młody człowiek chłonął ten szczególny, znany nam myśliwym sposób na życie w poszanowaniu przyrody, dbałości o poszanowanie tradycji łowieckiej, no i oczywiście zrozumienie jak ważną cechą myśliwego jest umiejętność skutecznego posługiwania się bronią, które w testamencie dali nam Nemrodzi z Tamtych lat… Michał jak wkrótce się okazało, ma to „COŚ”, to „COŚ”, które wyróżniało go spośród innych myśliwych. Tym czymś były wybitne predyspozycje do posługiwania się bronią. Do tego – co rzadkość – jego cechą rozpoznawczą była pracowitość ! Pasja, pracowitość, ambicjonalne obciążenia osiągnięciami ojca, szybko zaprocentowały. Pojawiły się pierwsze sukcesy na strzelnicach myśliwskich.

Rok 2019 okazał się dla niego rokiem sukcesu! Kolega Michał Karpik zdobył Złoty Wawrzyn strzelecki z diamentem osiągając wynik 1460 pkt.! Ten wynik zapewnił mu zajęcie pierwszego miejsca! To osiągnięcie jest absolutnie wyjątkowe! To pierwsze takie osiągnięcie którego autorem jest myśliwy z grona Toruńskiej Organizacji Łowieckiej ! Do chwili zdobycia Złotego Wawrzynu strzeleckiego z diamentem Kolega Michał Karpik w swoim zawodniczym CV miał m.in. następujące osiągnięcia:

– Drużynowy Mistrz Polski w klasie powszechnej w 2014 roku

– Indywidualny vice Mistrz Polski w klasie powszechnej 2014 rok

– do niedawna (2018 rok) – współrekordzista rekordu Polski z wynikiem 494 pkt.

– zwycięzca czwartków strzeleckich w naszym okręgu w latach 2018 i 2019.

Okręg toruński w przeszłości miał już w swoich szeregach wspaniałego strzelca. Tą wyjątkową osobą był nieodżałowany, już nieżyjący, kol. Andrzej Przewoski. On także osiągał wspaniałe wyniki i był chlubą naszego okręgu. Kolega Michał Karpik swoimi osiągnięciami wspaniale wpisał się w piękną historię toruńskiego strzelectwa myśliwskiego. Mamy nadzieję, że kol. Michał Karpik będzie kontynuował swoją pasję i rozsławiał okręg toruński na niwie strzeleckiej. Michale pamiętaj… patrzy na Ciebie wielu następców, konkurentów. Daj im swoimi osiągnięciami motywację do walki o prymat…wszak historia kołem się toczy! Brawo Michale niech Ci Bór Darzy!

Darz Bór!

Michał Przepierski

Rzecznik Prasowy Toruńskiej Organizacji Łowieckiej

Zdjęcia Dominika Socha