Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Toruń

NEMROD Nr 3/2022 (88)

Ukazał się trzeci tegoroczny „Nemrod” – dotychczas kwartalnik Zarządów Okręgowych PZŁ w Bydgoszczy i Toruniu.

Mam przyjemność poinformować czytelników, że od tego numeru, „Nemrod” jest kwartalnikiem łowiectwa kujawsko-pomorskiego. Dołączyli do wspólnego redagowania kwartalnika Koledzy, reprezentujący Kujawsko-Dobrzyńską Organizację Łowiecką (Zarząd Okręgowy PZŁ we Włocławku). 

W aktualnym numerze m. in.:

  1. W jakim kierunku zmierzamy? Kilka refleksji… – Michał Przepierski.
  2. Do kiedy ołowiana amunicja? – Jan Grajewski i Paweł Skrzydlewski.
  3. O hejnale Polskiego Związku Łowieckiego – Krzysztof Marceli Kadlec.
  4. Olga Tokarczuk o rykowisku – Bogusław Chłąd.
  5. W walce z afrykańskim pomorem świń – Maria Oset.
  6. Wydarzenia w kołach łowieckich i PZŁ.

Zachęcam do wspólnego, dalszego redagowania „Nemroda”, wydawnictwa, w którym rejestrowane są m.in. najważniejsze wydarzenia łowieckie, od tego numeru o zwiększonym obszarze, obejmującym Zarządy Okręgowe PZŁ w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.

Inspiruję również do lektury „Nemroda” – czasopisma redagowanego przez myśliwych dla myśliwych i sympatyków łowiectwa. Wszystkich tych, którzy chcieliby zaprezentować lub podzielić się swoimi doświadczeniami zapraszam do wspólnego redagowania.

Na stronach internetowych Zarządów Okręgowych PZŁ w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku będą udostępnione archiwalne numery Nemroda w formacie PDF.

Kwartalnik w cenie 8 zł do nabycia w Zarządach Okręgowych PZŁ w Bydgoszczy (biuro: 86-021 Żołędowo, ul. Koronowska 36, tel. 52 34 00 652, w. 61), Toruniu (biuro: 87-100 Toruń, ul. Świętopełka 26, tel. 56 62 34 231) i Włocławku (biuro: 87-800 Włocławek, ul. Związków Zawodowych 18A, tel. 54 411 17 81).

 

Eugeniusz Trzciński
redaktor naczelny

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱