Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Toruń

Inicjatywa Zarządu Okręgowego Toruń w walce z SARS-CoV-2

Zarząd Okręgowy PZŁ w Toruniu w listopadzie 2020 roku podjął inicjatywę zorganizowania zbiórki pieniędzy na pomoc w walce z SARS-CoV-2 z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej (maseczki, kombinezony, płyn do dezynfekcji), wskazanej przez wybraną placówkę szpitalną znajdującą się w granicach działalności okręgu toruńskiego PZŁ.

Zaproponowano, aby każdy myśliwy wpłacił 20 zł. na powyższy cel, a Zarząd Okręgowy ze swojego budżetu dołoży 10 zł. od każdego myśliwego, który wspomógł ww. inicjatywę.

Dzięki hojności kół łowieckich oraz indywidualnych myśliwych wspólnie udało się zebrać niebagatelną kwotę 26 610 zł. Zebrana kwota pozwoliła na obdarowanie pięciu głównych placówek szpitalnych na terenie toruńskiego okręgu łowieckiego tj: w Brodnicy, Chełmnie, Grudziądzu, Toruniu i Wąbrzeźnie.

Zakupiono i przekazano przede wszystkim sprzęt do walki z SARS-COV-2 w tym: certyfikowane specjalistyczne kombinezony ochronne, maseczki ochronne typu FFP3 oraz sprzęt codziennego użytku, jak aparat EKG FN10971.

Ufundowany przez Nas sprzęt medyczny został oficjalnie przekazany przez przedstawicieli Zarządu Okręgowego PZŁ w Toruniu zarządcom ww. placówek szpitalnych.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp