Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Toruń

II Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę

Po raz drugi w historii Polskiego Związku Łowieckiego, myśliwi z całymi rodzinami zjechali na Jasną Górę by podziękować za dotychczasową opiekę oraz prosić o łaski i Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo Maryi i św. Huberta, zwłaszcza w nadchodzącym nowym stuleciu naszego Zrzeszenia.

Już od wczesnych godzinnych rannych poczty sztandarowe zbierały się na Placu Biegańskiego, aby o godzinie 10.00 wyruszyć w asyście Myśliwskiej Orkiestry Dętej Gminy Komprachcice wzdłuż Alei Najświętszej Marii Panny do bazyliki, która po raz  kolejny zapełniła się ponad 100 sztandarami zarządów okręgowych naszego Zrzeszenia, kół łowieckich z całej Polski i klubów kolekcjonera. Tuż przed wejściem do bazyliki, poczty sztandarowe zatrzymały się, orkiestra zagrała sygnał myśliwski „Zbiórka”, po czym zespół „Złoty Róg” z Zarządu Okręgowego w Bydgoszczy odegrał sygnał „Darz Bór”, a chór myśliwski „Knieja” z Zarządu Okręgowego  zaśpiewał na wejście pieśń do naszego patrona.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱