Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego oraz Polski Związek Strzelectwa Sportowego mają zaszczyt zaprosić na III Puchar JUNIOR PZŁ, który odbędzie się dnia 11 sierpnia 2024 roku na Strzelnicy Myśliwskiej im. Andrzeja Przewoskiego w Toruniu.

Udział w zawodach warunkuje opłata wpisowego w kwocie 100 zł od każdego uczestnika oraz przesłanie na adres zgłoszenia określonego w Regulaminie III Pucharu JUNIOR PZŁ. Wpisowe należy wpłacać na konto nr 84 1090 1506 0000 0000 5002 0208 (Santander Bank) do dnia 31 lipca 2024 r.

Regulamin III Pucharu JUNIOR PZŁ

Wzór zgłoszenia III Junior PZŁ

REGULAMIN
Zawodów Strzeleckich PZŁ
,,III Puchar Junior PZŁ”

Organizatorzy:

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Toruniu
Polski Związek Strzelectwa Sportowego

Termin i miejsce zawodów

Zawody odbędą się na strzelnicy myśliwskiej im. Andrzeja Przewoskiego  w Toruniu,
ul. Poznańska 347 w dniu 11 sierpnia 2024 roku (niedziela).

Celem zawodów jest:

Sprawdzenie poziomu wyszkolenia strzeleckiego Juniora PZŁ, integracja środowiska Juniora PZŁ z różnych regionów kraju, popularyzacja strzelectwa myśliwskiego, upowszechnianie sportu strzeleckiego, promocja współzawodnictwa w strzelectwie myśliwskim i sportowym.

Zawody mają charakter otwarty, uczestniczyć w nich mogą:

– juniorzy w wieku 13-18 lat z ważną legitymacją Junior PZŁ,  opłaconym ubezpieczeniem i aktualnym orzeczeniem lekarskim

– zawodnicy PZSS w wieku 13-18 lat posiadający licencję zawodniczą i ważną kartę zdrowia sportowca.

Zawodnik może zgłosić start w jednej z kategorii A, B lub C:

Kategoria A – junior zaawansowany (członek PZSS oraz junior, który uczestniczył już mistrzostwach JUNIOR PZŁ w 2023 i zdobył 300 lub więcej punktów).

Kategoria B – junior w wieku 16-18 lat nie spełniający kryteriów w kategorii A

Kategoria C – junior w wieku 13-15 lat nie spełniający kryteriów w kategorii A

W przypadku posiadania licencji PZSS i Legitymacji Juniora PZŁ o przydziale kategorii decyduje przynależność do PZSS

Zgłoszenia i wpisowe

Liczba zawodników ograniczona jest do 100 uczestników. O zakwalifikowaniu do udziału w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zastrzega sobie prawo zwiększenia liczby zawodników w przypadku dużej liczby zgłoszeń o czym powiadomi zainteresowanych telefonicznie lub e-mailowo.

Zgłoszenia na adres e-mailowy zo.torun@pzlow.pl będą przyjmowane do 31 lipca 2024 r.

Nie ma możliwości zgłoszenia zawodników w dniu zawodów.

Wpisowe na zawody w kwocie 100 zł płatne przelewem na konto

Santander 84 1090 1506 0000 0000 5002 0208

W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, nr legitymacji Junior PZŁ lub numer licencji zawodniczej , imię i nazwisko opiekuna oraz nr legitymacji PZŁ lub trenera oraz numer licencji, kategorię w jakiej zawodnik będzie strzelał oraz telefon i adres e-mail do kontaktu.

Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o przejęciu opieki nad zawodnikiem w dniu zawodów z akceptacją przez opiekuna prawnego oraz oświadczenie o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu Zawodów Strzeleckich PZŁ „III Puchar Juniora PZŁ” (załącznik nr 1)

PROGRAM ZAWODÓW (11 sierpnia 2024 r.)

godz. 8:00-9:00         – rejestracja wydawanie numerów startowych
godz. 9:00                     – otwarcie zawodów
godz. 9:30                     – rozpoczęcie strzelań konkursowych
ok. godz.16:00          – ogłoszenie wyników i zakończenie zawodów

Po odbiór numeru startowego zawodnik przychodzi z opiekunem. Przy odbiorze numerów należy okazać ważne badania lekarskie dopuszczające do uprawiania sportu strzeleckiego (Karta Zdrowia Sportowca).

STRZELANIA PODCZAS ZAWODÓW

Zawody będą przeprowadzone zgodnie z aktualnie obowiązującym „Regulaminem zasad strzelań myśliwskich na zawodach organizowanych przez PZŁ – pięciobój i sześciobój”
– dopuszcza się pewne modyfikacje regulaminu zasad, które mają pomóc młodym adeptom strzelectwa w rywalizacji i przeprowadzeniu zawodów.

OCENA STRZELAŃ

Za każde trafienie do rzutka zawodnik uzyskuje 5 pkt, niezależnie od tego czy trafienie nastąpiło po pierwszym lub po drugim strzale.

Przy strzelaniu do makiety dzika, rogacza – ilość punktów wynika z sumy wartości punktowych trafionych na tarczy pierścieni.

KATEGORIA A

  • Konkurencje śrutowe :

,,OŚ MYŚLIWSKA” (maks. 100 pkt) – seria 20 rzutków, w tym: 10 rzutków pojedynczych na pięciu stanowiskach strzeleckich z miejsca; 5 dubletów strzelanych na stanowiskach strzeleckich z miejsca, (brak podchodu) – podanie rzutka zgodnie z prawidłami PZŁ

,,KRĄG MYŚLIWSKI” (maks. 100 pkt)- pełna seria 20 rzutków, w tym: 6 dubletów i 8 rzutków pojedynczych – podanie rzutka zgodnie z prawidłami PZŁ

„MOP” – (maks. 100 pkt) – pełna seria 20 rzutków, w tym 7 dubletów i 6 rzutków pojedynczych – podanie rzutka zgodnie z prawidłami PZŁ

  • Konkurencje kulowe :

,,DZIK W PRZEBIEGU” (maks. 100 pkt)- jedna seria 10 przebiegów przemiennych kolejno z prawej na lewą i z lewej na prawą stronę,

„ROGACZ – LIS” (maks. 100 pkt) – 5 strzałów do makiety rogacza, 5 strzałów do makiety lisa z pozycji stojącej. – strzelanie zgodnie z prawidłami PZŁ.

Łącznie do zdobycia 500 pkt

KATEGORIA B

  • Konkurencje śrutowe :

,,OŚ MYŚLIWSKA” (maks. 100 pkt) – seria 20 rzutków, w tym: 10 rzutków pojedynczych na pięciu stanowiskach strzeleckich z miejsca; 5 dubletów strzelanych na stanowiskach strzeleckich z miejsca, (brak podchodu) – strzelec może być w pozycji złożonej i rzutek może być podany na komendę „daj”

,,KRĄG MYŚLIWSKI” (maks. 100 pkt)- pełna seria 20 rzutków, w tym: 6 dubletów po strzale i 8 rzutków pojedynczych, strzelec może być w pozycji złożonej i rzutek podawany jest na komendę „daj”

„MOP” – (maks. 100 pkt) – pełna seria 20 rzutków, w tym 7 dubletów i 6 rzutków pojedynczych, strzelec może być w pozycji złożonej i rzutek podawany jest na komendę „daj”

  • Konkurencje kulowe :

,,ROGACZ-LIS” (maks. 100 pkt)- jedna seria 10 strzałów w pozycji stojącej ze słupa

Łącznie do zdobycia 400 pkt

KATEGORIA C

  • Konkurencje śrutowe :

,,OŚ MYŚLIWSKA” (maks. 100 pkt) – seria 20 rzutków pojedynczych, – strzelec może być w pozycji złożonej i rzutek może być podany na komendę „daj”

,,KRĄG MYŚLIWSKI” (maks. 70 pkt)- pełna seria 14 rzutków pojedynczych (na każdym stanowisku budka duża i mała), –  strzelec może być w pozycji złożonej i rzutek podawany jest na komendę „daj”

  • Konkurencje kulowe :

,,ROGACZ-LIS” (maks. 100 pkt)- jedna seria 10 strzałów w pozycji siedzącej z jednym punktem podparcia.

Łącznie do zdobycia 270 pkt

INFORMACJE DODATKOWE

Każdy Junior PZŁ i PZSS przyjeżdża ze swoim opiekunem lub trenerem. Opiekun i trener odpowiada za bezpieczne poruszanie się z bronią i amunicją zawodników po strzelnicy.

Za bezpieczeństwo na poszczególnych osiach odpowiada sędzia prowadzący strzelanie.

Do strzelań wolno używać każdego rodzaju broni o lufach gładkich (śrutowej) i o lufach gwintowanych (kulowej) oraz amunicji uznanych w ,,Zasadach wykonywania polowania” za broń i amunicję myśliwską oraz broń zarejesrtowaną jako sportowa.

Przy strzelaniu do rzutków dopuszcza się naważkę śrutu max 24 gram o grubości nie przekraczającej 2,5 mm.

Przy strzelaniu z broni gwintowanej do makiety rogacza i dzika dopuszcza się kaliber 222 lub 223 oraz broń sportową i amunicję kulową dopuszczoną do strzelania na strzelnicy.
Nie dopuszcza się wyższych kalibrów do broni kulowej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy zawodnik i sędzia musi posiadać czapkę, okulary ochronne i ochronniki słuchu w trakcie strzelań śrutowych, zaś w trakcie strzelań kulowych ochronniki słuchu.

KLASYFIKACJA

Klasyfikacja KATEGORIA A

MIX (śrut + kula)

Klasyfikacja KATEGORIA B

MIX (śrut + kula)

Klasyfikacja KATEGORIA C

MIX (śrut + kula)

W klasyfikacji indywidualnej przy uzyskaniu równej liczby punktów o pierwszych trzech miejscach decyduje zawsze dogrywka/baraż. Warunki barażu ogłasza Sędzia Główny wskazując konkurencję przed rozpoczęciem zawodów.

O kolejnych miejscach (poza podium) przy tym samym wyniku decyduje:

KATEGORIA A

  1. w przypadku uzyskania równej liczby punktów w klasyfikacji MIX (śrut + kula) przez dwóch lub więcej zawodników, o zajętym miejscu decyduje kolejno:

– lepszy wynik na kręgu myśliwskim

– lepszy wynik na osi myśliwskiej

– lepszy wynik MOP

– lepszy wynik na dziku

– lepszy wynik rogacz-lis

KATEGORIA B

  1. w przypadku uzyskania równej liczby punktów w klasyfikacji MIX (śrut + kula) przez dwóch lub więcej zawodników, o zajętym miejscu decyduje kolejno:

– lepszy wynik na kręgu myśliwskim

– lepszy wynik na osi myśliwskie

– lepszy wynik na MOP

– lepszy wynik rogacz-lis

KATEGORIA C

  1. w przypadku uzyskania równej liczby punktów w klasyfikacji ,,MIX” , śrutowej, kula przez dwóch lub więcej zawodników, o zajętym miejscu decyduje kolejno:

– lepszy wynik na osi myśliwskiej

– lepszy wynik na kręgu myśliwskim

– lepszy wynik rogacz-lis

Po wyłonieniu zwycięzców, kolejność pozostałych zawodników ustala się na podstawie reguł opisanych wyżej, a jeśli one nie przyniosą rozstrzygnięcia to klasyfikuje się zawodników jako ex aequo.

Zawodnicy zobowiązani są zapoznać się z „Regulaminem zasad strzelań myśliwskich na zawodach organizowanych przez PZŁ – pięciobój i sześciobój” „ Regulaminem strzelnicy i niniejszym, Regulaminem zawodów. W/w regulaminy będą wywieszone na tablicy ogłoszeń do wglądu.

Punkt medyczny znajduje się w sekretariacie zawodów.

NAGRODY

Kategoria A – zawodnikowi zajmującemu pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej w konkurencji MIX, przyznaje się tytuł Mistrza Junior PZŁ w kategorii A.

W klasyfikacji MIX, za miejsce drugie zawodnik otrzymuje tytuł V- ce Mistrza Junior PZŁ w kategorii A .

W klasyfikacji MIX, za trzecie miejsce zawodnik otrzymuje tytuł II V-ce Mistrza Junior PZŁ w kategorii A

Kategoria B – zawodnikowi zajmującemu pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej w konkurencji MIX przyznaje się tytuł Mistrz Juniora PZŁ w kategorii B.

W klasyfikacji MIX za miejsce drugie zawodnik otrzymuje tytuł V- ce Mistrza Junior PZŁ w kategorii B

W klasyfikacji MIX, za trzecie miejsce zawodnik otrzymuje tytuł II V-ce Mistrza Junior PZŁ w kategorii B

Kategoria C – zawodnikowi zajmującemu pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej w konkurencji MIX przyznaje się tytuł Mistrz Juniora PZŁ w kategorii B.

W klasyfikacji MIX za miejsce drugie zawodnik otrzymuje tytuł V- ce Mistrza Junior PZŁ w kategorii C

W klasyfikacji MIX, za trzecie miejsce zawodnik otrzymuje tytuł II V-ce Mistrza Junior PZŁ w kategorii C

W poszczególnych klasyfikacjach:

I-III miejsca – puchary, dyplomy, medale

IV-VI miejsca – dyplomy, medale

Nagrody dla wszystkich uczestników – nagrody będą losowane po zakończeniu zawodów. Warunkiem otrzymania nagrody jest obecność w czasie losowania.

UWAGA

Zgłoszenie się na zawody jest równoznaczne z wpisaniem się na listę uczestników zawodów i  zapoznaniem się z regulaminem strzelnicy i regulaminem zawodów oraz ZGODĄ NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH (RODO) gdzie: Każdy zawodnik wpisując się na listę uczestników zawodów równocześnie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (obejmujących imię i nazwisko, nr startowy, przynależność do koła oraz liczbę zdobytych punktów) przez ZO PZŁ w Toruniu i ZG PZŁ  w celu dokumentowania wyników zawodów oraz tworzenia rankingu strzelców w poszczególnych klasyfikacjach zawodów, wyraża zgodę na publikację w/w. danych osobowych oraz publikację zdjęć wykonywanych w trakcie trwania zawodów na stronie internetowej i social mediach ZG PZŁ, ZO PZŁ w Toruniu, Miesięcznika „Łowiec Polski” oraz innych dostępnych publicznie mediach.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱